MEMBERS OF COUNTY ASSEMBLY  & WARD LIST

1. Hon. MCA Agnes Jerotich Salimu – Mariashoni Ward, Molo Constituency.
2. Hon. MCA Benjamin Irungu Gitonga – Mau Narok Ward, Njoro Constituency.
3. Hon. MCA Daniel Ambale Odindo – Kaptembwo Ward, Nakuru Town West Constituency.
4. Hon. MCA Daniel Kamau Githengi – Shaabab Ward, Nakuru Town West Constituency.
5. Hon. MCA David Kipkoech Malel – Tinet Ward, Kuresoi South Constituency.
6. Hon. MCA Edward Gitau Kamau – Visoi Ward, Rongai Constituency.
7. Hon. MCA Eunice Wambui Muriithi – Viwandani Ward, Naivasha Constituency.
8. Hon. MCA Ezekiah Kungu Kariuki – Njoro Ward, Njoro Constituency.
9. Hon. MCA Florence Wambui Njoroge – Elburgon Ward, Molo Constituency.
10. Hon. MCA Francis Njoroge Njogu – London Ward, Nakuru Town West Constituency.
11. Hon. MCA George Mwaura Njenga – Mosop Ward, Rongai Constituency.
12. Hon. MCA Hillary Kibet Korir – Amalo Ward, Kuresoi South Constituency.
13. Hon. MCA Hon. James Humphrey Mwaniki – Nakuru East Ward, Nakuru Town East Constituency.
14. Hon. MCA James Kipkoros Tuei – Kiptagich Ward, Kuresoi North Constituency.
15. Hon. MCA Jane Simita Munka – Mburuk/Eburu Ward, Gilgil Constituency.
16. Hon. MCA Jane Wangui Ngugi – Gilgil Ward, Gilgil Constituency.
17. Hon. MCA Joel Karuri Maina – Biashara Ward, Naivasha Constituency.
18. Hon. MCA John Gathirwa Chege – Malewa West Ward, Gilgil Constituency.
19. Hon. MCA John Machaira Gachiri – Rhoda Ward, Nakuru Town West Constituency.
20. Hon. MCA John Njuguna Gicamu – Nyota Ward, Kuresoi North Constituency.
21. Hon. MCA Jonathan Kuria Warothe – Hells gate Ward, Naivasha Constituency.
22. Hon. MCA Joseph Korir Langat – Kapkures Ward, Nakuru Town West Constituency.
23. Hon. MCA Joseph Mwangi Waithaka – Kabazi Ward, Subukia Constituency.
24. Hon. MCA Joseph Ngugi Muigai – Molo Ward, Molo Constituency.
25. Hon. MCA Joseph Ngware Nganga – Kamara Ward, Kuresoi North Constituency.
26. Hon. MCA Kipnge’no Leonard Korir – Mauche Ward, Njoro Constituency.
27. Hon. MCA Kiprop Symon Molock – Soin Ward, Rongai Constituency.
28. Hon. MCA Leah Jepkoech Serem – Keringet Ward, Kuresoi South Constituency.
29. Hon. MCA Lucy Nyambura Kihumba  – Menengai West Ward, Rongai Constituency.
30. Hon. MCA Michael Wangombe Ngeshu – Turi Ward, Molo Constituency.
31. Hon. MCA Michael Macharia – Menengai Ward, Nakuru Town East Constituency.
32. Hon. MCA Monicah Wangari Gitau – Murindati Ward, Gilgil Constituency.
33. Hon. MCA Moses Gichangi Njiiri – Flamingo Ward, Nakuru Town East Constituency.
34. Hon. MCA Moses Ndungu Kamau – Elementaita Ward, Gilgil Constituency.
35. Hon. MCA Mujinga Kariuki – Maiella Ward, Naivasha Constituency.
36. Hon. MCA Newton Kabuu Wauthi – Lare Ward, Njoro Constituency.
37. Hon. MCA Paul Kibet Chebor – Solai Ward, Rongai Constituency.
38. Hon. MCA Paul Thuo Mwangi – Kabatini Ward, Bahati Constituency.
39. Hon. MCA Peter Mureu Macharia – Sirikwa Ward, Kuresoi North Constituency.
40. Hon. MCA Peter Nderitu Mwangi – Bahati Ward, Bahati Constituency.
41. Hon. MCA Peter Njenga Kangethe – Waseges Ward, Subukia Constituency.
42. Hon. MCA Peter Njoroge Muchiri – Subukia Ward, Subukia Constituency.
43. Hon. MCA Peter Wanjala Manyonge Palanga – Olkaria Ward, Naivasha Constituency.
44. Hon. MCA Samuel Kamau – Kiamaina Ward, Bahati Constituency.
45. Hon. MCA Samuel Kipkemoi Tonui – Nessuit Ward, Njoro Constituency.
46. Hon. MCA Samuel Kiprono Ngeno – Kiptororo Ward, Kuresoi North Constituency.
47. Hon. MCA Samuel Mwangi Kamau – Lanet/ Umoja Ward, Bahati Constituency.
48. Hon. MCA Samuel Tirop – Baruti Ward, Nakuru Town West Constituency.
49. Hon. MCA Samuel Waithuki Njane – Naivasha East Ward, Naivasha Constituency.
50. Hon. MCA Simon Wanyoike Ngigi – Lake view Ward, Naivasha Constituency.
51. Hon. MCA Stephen Karanja Kiarie – Kihingo Ward, Njoro Constituency.
52. Hon. MCA Stephen Kuria Muiruri – Biashara Ward, Nakuru Town East Constituency.
53. Hon. MCA Stephen Ngethe Chege – Maai-Mahiu Ward, Naivasha Constituency.
54. Hon. MCA Arch Stephen W. Kihara – Dundori Ward, Bahati Constituency.
55. Hon. MCA Vitalis Otieno Okelo – Kivumbuni Ward, Nakuru Town East Constituency.
56. Hon. MCA Joshua Wilson Muriithi – Nominated Nakuru West
57. Hon. MCA Irene Chebichi Cheruiyot – Nominated Rongai
58. Hon. MCA Trebina Gakii – Nominated Naivasha
59. Hon. MCA Beatrice Nyawira Wambugu – Nominated Molo
60. Hon. MCA Margaret Wanjiku Kiiru – Nominated Nakuru East Constituency.
61. Hon. MCA Irine Njeri Paul – Nominated Rongai Constituency.
62. Hon. MCA Gillian Jepkemoi Rotich – Nominated Rongai Constituency.
63. Hon. MCA Virginia Wamaitha Gicanga – Nominated Naivasha Constituency.
64. Hon. MCA Janet Wamaitha Mucheru – Nominated Subukia Constituency.
65. Hon. MCA Catherine Njeri Waweru – Nominated Nakuru East Constituency.
66. Hon. MCA Emma Wambui Mbugua – Nominated Bahati Constituency.
67. Hon. MCA Esther Njeri Mangere – Nominated Naivasha Constituency.
68. Hon. MCA Damaris Wangari Mbuthia – Nominated Nakuru East Constituency.
69. Hon. MCA Hawa Ibrahim Hassan – Nominated Nakuru West Constituency.
70. Hon. MCA Ruth Cheptarus Sang – Nominated Nakuru West Constituency.
71. Hon. MCA Penina Chepkemoi Sortum – Nominated Njoro Constituency.
72. Hon. MCA Joseph Miangari – Nominated Njoro Constituency.
73. Hon. MCA Rosemary Okemwa Kamau – Nominated Nakuru East Constituency.